Schwank Ratgeber – Tags

Tags im Überblick

V čem jsou ventilátory HVLS lepší než malé ventilátory?

Ventilátory HVLS v létě chladí a v zimě zajišťují cirkulaci vzduchu: tím se výrazně šetří náklady na vytápění. Čím vyšší je budova, tím větší jsou potenciální úspory energie.

Více informací

Revoluční trend: Plynová tepelná čerpadla transformují průmyslové prostory

Průmyslové odvětví je v neustálém hledání efektivních a ekologicky šetrných způsobů vytápění a chlazení svých provozů. Jedním z nejnovějších průlomů v oblasti technologií pro účinnou energetiku jsou plynová tepelná čerpadla (GHP). Tyto inovativní systémy přinášejí revoluci v průmyslovém vytápění a chlazení, kombinující efektivitu, spolehlivost a udržitelnost.

Více informací


Ein Dunkelstrahler als Hallenheizung im Maschinenbau.

Jaký je nejlepší průmyslový systém vytápění?

Velké budovy v průmyslu, obchodě a logistice kladou vzhledem ke svým rozměrům a provoznímu využití zvláštní nároky na vytápěcí systém. Každý, kdo hledá vhodný průmyslový topný systém, musí brát v úvahu nejen aktuální legislativu a technologie, ale také ekonomické a ekologické vlastnosti. Než se tedy vyjasní, jaký je nejlepší průmyslový systém vytápění, musí si provozovatel budovy, investor a také stavební firma nejprve ujasnit, jaké podmínky a kritéria by měla jejich budova splňovat.

Více informací


Jak funguje rekuperace tepla?

"Ti, kteří rekuperaci tepla v průmyslových budovách používají, šetří energii a chrání životní prostředí," slibují výrobci. Ale proč?

Více informací


Jak pomůže vratová clona zabránit úniku tepla a chladu často otevíranými dveřmi?

"Ti, kteří používají vzduchové clony v logistickém centru, ušetří obrovské množství energie a zabrání nepříjemnému průvanu," slibují výrobci. Ale proč?

Více informací


Proč je vytápění tmavými zářiči tak energeticky úsporné?

"Ti, kdo používají tmavé zářiče k vytápění průmyslových budov, ušetří obrovské množství energie a chrání životní prostředí," slibují výrobci. Ale proč?

Více informací

Zwei Hellstrahler als Hallenheizung in einer hohen Hallle.

Jaké jsou požadavky na průmyslové vytápění?

Tvrzení, že topný systém musí "pouze" dobře vytápět, již neplatí. Požadavky na topný systém pro komerční nebo průmyslové budovy se v posledním desetiletí radikálně změnily. Mnozí si samozřejmě nyní budou myslet, že vytápění by mělo stát co nejméně, mělo by být energeticky úsporné, a tedy co nejméně náročné na životní prostředí. Ochrana klimatu, jako nákupní argument, je v rámci možností chvályhodné. V praxi by však uživatel měl přikládat význam i jiným věcem.

Více informací