Společnost Schwank na veletrhu v Brně prezentovala energetické inovace pro průmysl

Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně zaujal Schwank pozornost návštěvníků, když představil své nejnovější energetické inovace a řešení pro průmyslové a komerční prostory. Mezi hlavní témata patřilo vodíkové vytápění, průmyslové větrání a chlazení, elektrické infrazářiče a HVLS ventilátor MonsterFans.

Společnost Schwank představila na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně širokou paletu energetických inovací, které mají potenciál zásadně změnit energetickou efektivitu a udržitelnost v průmyslových a komerčních odvětvích. Jednou z nejvýznamnějších inovací, kterou Schwank představil, je geniumSchwank, což je první 100% vodíkový průmyslový topný systém na světě. Tato revoluční technologie znamená zásadní krok vpřed v oblasti využití vodíku jako nosiče energie. Co činí geniumSchwank unikátním, je jeho schopnost přizpůsobit se nejen vodíku, ale také zemnímu a kapalnému plynu, což znamená, že podniky mohou postupně a efektivně přecházet na vodík, aniž by musely provádět rozsáhlé stavební úpravy.

Dalším klíčovým prvkem prezentace byly HVLS ventilátory MonsterFans, které přinášejí značné výhody v oblasti energetické efektivity. Během horkých letních dní dokážou tyto ventilátory snižovat teplotu v komerčních a průmyslových budovách tím, že efektivně pohybují velkým objemem vzduchu při nízkých otáčkách. Výsledkem je snížení nákladů na chlazení a výrazné zlepšení pohodlí v prostorách. V zimě zase přichází MonsterFans ventilátory s principem destratifikace, což znamená, že promíchávají ohřátý vzduch nahromaděný pod stropem, čímž pomáhají udržovat optimální teplotu a snižovat náklady na vytápění.

Zajímavou inovací, kterou Schwank prezentoval, jsou elektrické infrazářiče. Tyto zařízení jsou efektivním řešením pro udržitelné a klimaticky neutrální vytápění. Díky své jednoduché instalaci a provozu nevyžadují žádné složité úpravy budov, což znamená minimální rušení a nízké náklady na implementaci. Elektrické infrazářiče jsou také ekologicky šetrné, protože neprodukují žádné přímé emise, a díky své robustní konstrukci vyžadují minimální údržbu.

Schwank se tak na veletrhu v Brně zaměřil na prezentaci technologií a řešení, které mají potenciál zásadně změnit energetickou efektivitu a udržitelnost průmyslových a komerčních odvětví. Tyto inovace nabízejí flexibilitu a možnost postupného přechodu na vodík, snižování nákladů na energii a zlepšení celkového komfortu v budovách.

Foto: Společnost Schwank na MSV v Brně

Zpět

Více novinek

Používá se řešení vytápění a chlazení haly Schwank

Společnost Schwank na veletrhu v Brně prezentovala energetické inovace pro průmysl

Novinky, Ocenění

Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně zaujal Schwank pozornost návštěvníků, když představil své nejnovější energetické inovace a řešení pro průmyslové a komerční prostory. Mezi hlavní témata patřilo vodíkové vytápění, průmyslové větrání a chlazení, elektrické infrazářiče a HVLS ventilátor MonsterFans.

Schwank slaví 90. výročí

Novinky, Ocenění

Společnost Schwank se za 90 let své existence proměnila v globálního lídra v průmyslovém vytápění a odborník na řešení pro větrání a chlazení. Její úspěch je dán nejen patentovanou technologií plynových infrazářičů, ale i strategickým vedením třetí generace rodiny. Společnost se nyní zaměřuje na energetickou transformaci, takže jejím hlavním cílem se stává vodík a elektrické vytápění. Od letoška nabízí první 100% vodíkový zářič a je průkopníkem v oblasti přechodu na obnovitelnou energii.

Schwank – specialista na průmyslové vytápění je lídrem na světovém trhu

Novinky, Ocenění

Přední německý ekonomický časopis WirtschaftsWoche zařadil společnost Schwank, specialistu na průmyslové vytápění a klimatizaci, do svého aktuálního žebříčku World Market Leader Index. Společnost Schwank se o tato místa dělí s významnými společnostmi, jako jsou Adidas, Bosch, Bayer, Siemens a Henkel.

Zwei Entwicklungsingenieure von Schwank mit dem Brenner eines Wasserstoff Dunkelstrahlers.

Průlom: Klimaticky neutrální vytápění s vodíkovými tmavými zářiči Schwank

Novinky

Výrobci infrazářičů již léta propagují modernost a budoucí životaschopnost své technologie. Nyní tento průmysl, a především společnost Schwank, stanovil přelomový milník s vývojem svého prvního 100% vodíkového trubkového topného systému.

Naše ocenění

Na co jsme hrdí

Ocenění „Die Welt Top 100“ pro společnost Schwank GmbH.
Ocenění „The Best of German Mittelstand“ pro společnost Schwank GmbH.
Ocenění „Industriepreis 2017“ pro společnost Schwank GmbH.
Ocenění „Großer Preis des Mittelstandes“ pro společnost Schwank GmbH.