Průlom: Klimaticky neutrální vytápění s vodíkovými tmavými zářiči Schwank

Zwei Entwicklungsingenieure von Schwank mit dem Brenner eines Wasserstoff Dunkelstrahlers.

Výrobci infrazářičů již léta propagují modernost a budoucí životaschopnost své technologie. Nyní tento průmysl, a především společnost Schwank, stanovil přelomový milník s vývojem svého prvního 100% vodíkového trubkového topného systému.

Skupina Schwank slaví první neomezený tmavý zářič kompatibilní s H₂. Za tímto účelem vytvořil tým z oddělení výzkumu a vývoje ve Schwanku v Kolíně and Rýnem pod vedením Prof. Dr. Friedhelma Schlössera  zcela novou technologi hořáku. Předtím bylo na počítači pomocí složitých výpočtových modelů simulováno chování vznícení a spalování vodíku v uzavřených, maloobjemových systémech. “Jakmile byly teoretické přístupy přeneseny do praktického prostředí laboratoře, rychle se ukázalo, proč je použití 100% vodíku tak obtížné. Je to téměř nepředvídatelné chování samotného paliva. Co bylo na počítači považováno za funkční, nebylo to v praxi dobré. A tak jsme díky velkému množství intenzivní práce a nespočtu sérií živých testů vyvinuli první funkční tmavý zářič prakticky od nuly,“ říká profesor Schlösser.

H2 jako logický krok v energetické transformaci

U příležitosti Evropských dnů vodíku 2021 v Bruselu zdůraznil generální ředitel Schwank a vedoucí výzkumu a vývoje prof. Dr. Friedhelm Schlösser význam a nezbytnost vodíku pro předpokládaný energetický přechod. Stejně jako Schlösser i mnoho odborníků sdílí názor, že pouze vodík může zvládnout ambiciózní ekologické cíle nadcházejících let. Jako nosič energie budoucnosti by vodík mohl využívat výhod skladování a distribuce prostřednictvím stávajících plynárenských sítí.

Zpět

Více novinek

Používá se řešení vytápění a chlazení haly Schwank

Inovativní průmyslový vodíkový zářič geniumSchwank získal evropský patent

Novinky, Ocenění

Průmyslový vodíkový zářič geniumSchwank obdržel oficiální evropský patent. Tento milník potvrdzuje nejen jedinečnost a inovativnost systému, ale také posiluje jeho postavení v oblasti udržitelného průmyslového vytápění.

Schwank zařazen mezi světové lídry na trhu

Novinky, Ocenění

Společnost Schwank je předním specialistou na průmyslové vytápění s mezinárodním dosahem. S více než 90letou historií je Schwank známý svými inovativními a komplexními řešeními pro průmyslové a komerční budovy.

Společnost Schwank na veletrhu v Brně prezentovala energetické inovace pro průmysl

Novinky, Ocenění

Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně zaujal Schwank pozornost návštěvníků, když představil své nejnovější energetické inovace a řešení pro průmyslové a komerční prostory. Mezi hlavní témata patřilo vodíkové vytápění, průmyslové větrání a chlazení, elektrické infrazářiče a HVLS ventilátor MonsterFans.

Schwank slaví 90. výročí

Novinky, Ocenění

Společnost Schwank se za 90 let své existence proměnila v globálního lídra v průmyslovém vytápění a odborník na řešení pro větrání a chlazení. Její úspěch je dán nejen patentovanou technologií plynových infrazářičů, ale i strategickým vedením třetí generace rodiny. Společnost se nyní zaměřuje na energetickou transformaci, takže jejím hlavním cílem se stává vodík a elektrické vytápění. Od letoška nabízí první 100% vodíkový zářič a je průkopníkem v oblasti přechodu na obnovitelnou energii.

Naše ocenění

Na co jsme hrdí

Ocenění „Die Welt Top 100“ pro společnost Schwank GmbH.
Ocenění „The Best of German Mittelstand“ pro společnost Schwank GmbH.
Ocenění „Industriepreis 2017“ pro společnost Schwank GmbH.
Ocenění „Großer Preis des Mittelstandes“ pro společnost Schwank GmbH.