Modulace: Soulad plynu a vzduchu

Stufenlose Modulation

Modulace není vždy modulace. Až díky simultánní úpravě plynu a spalovacího vzduchu bylo možné plně rozvinout výhody přizpůsobení topného výkonu skutečným tepelným požadavkům. Které výhody to jsou a jak je Schwank realizuje, se dozvíte zde:

Modulace není vždy modulace. Až díky simultánní úpravě plynu a spalovacího vzduchu bylo možné plně rozvinout výhody přizpůsobení topného výkonu skutečným tepelným požadavkům. Které výhody to jsou a jak je Schwank realizuje, se dozvíte zde:

Běžné hořáky často pracují s pevným výkonem. Přizpůsobení skutečným tepelným požadavkům probíhá pouze přes taktování hořáku. To způsobuje podstatné nevýhody: Výrazně se snižuje energetická účinnost hořáku a podstatně se zvyšují emise škodlivých látek. Pomoci může modulovatelný systém, tedy směs plynu a vzduchu, která může měnit výkon hořáku. K tomu ovšem nestačí pouze snížit přívod paliva. I spalovací vzduch je třeba přizpůsobit příslušné potřebě výkonu. Pouze tak je možné zabránit energeticky nevýhodnému spalování. Výhody simultánního přizpůsobení paliva a spalovacího vzduchu jsou jasné:

  • Přizpůsobení paliva a spalovacího vzduchu skutečným tepelným požadavkům zvyšuje celkovou energetickou účinnost.
  • Životnost systémů vytápění se výrazně prodlužuje díky sníženému počtu spínacích cyklů.
  • Před spuštěním systému se neprovádí „profukování“ vzduchem. Tak je možné snížit zbytečné tepelné ztráty.
  • Nízká teplota spalin způsobuje nižší rychlost spalin, takže je více času na vyzařování tepla. Roční stupeň využití stoupá.
  • Díky sníženému taktování se redukuje tvorba nespáleného podílu škodlivých látek, které vznikají při spouštění systému.

Díky své výhodnosti se modulovatelné hořáky při stanovování sezónní energetické účinnosti hodnotí o téměř 5 % lépe než nemodulovatelná nebo „rádoby“ modulovatelná zařízení [nařízení Ekodesign EU 2015/1188].

Jak výhodná může být instalace modulovatelného topného systému, ukazuje následující příklad z praxe. V distribučním centru obra mezi drogeriemi dm nahradil Schwank stávající zařízení s tmavým zářičem vlastním systémem vytápění s modulovatelnými tmavými zářiči. I přes instalaci téměř 150 kW extra výkonu bylo díky modulaci možné snížit náklady na energie o 26 %. S ohledem na tak vysokou energetickou úsporu se lehce vyšší investice amortizuje po cca jednom roce.

Čtěte zde, jak dm šetří.

Zpět

Více novinek

Používá se řešení vytápění a chlazení haly Schwank

Schwank slaví 90. výročí

Novinky, Ocenění

Společnost Schwank se za 90 let své existence proměnila v globálního lídra v průmyslovém vytápění a odborník na řešení pro větrání a chlazení. Její úspěch je dán nejen patentovanou technologií plynových infrazářičů, ale i strategickým vedením třetí generace rodiny. Společnost se nyní zaměřuje na energetickou transformaci, takže jejím hlavním cílem se stává vodík a elektrické vytápění. Od letoška nabízí první 100% vodíkový zářič a je průkopníkem v oblasti přechodu na obnovitelnou energii.

Schwank – specialista na průmyslové vytápění je lídrem na světovém trhu

Novinky, Ocenění

Přední německý ekonomický časopis WirtschaftsWoche zařadil společnost Schwank, specialistu na průmyslové vytápění a klimatizaci, do svého aktuálního žebříčku World Market Leader Index. Společnost Schwank se o tato místa dělí s významnými společnostmi, jako jsou Adidas, Bosch, Bayer, Siemens a Henkel.

Zwei Entwicklungsingenieure von Schwank mit dem Brenner eines Wasserstoff Dunkelstrahlers.

Průlom: Klimaticky neutrální vytápění s vodíkovými tmavými zářiči Schwank

Novinky

Výrobci infrazářičů již léta propagují modernost a budoucí životaschopnost své technologie. Nyní tento průmysl, a především společnost Schwank, stanovil přelomový milník s vývojem svého prvního 100% vodíkového trubkového topného systému.

DeltaSchwank je tmavý zářič od společnosti Schwank.

Schwank je globálním lídrem trhu ve tmavých plynových infrazářičích

Novinky, Ocenění

Nedávno zveřejněná zpráva o průzkumu trhu od „Industry Research“ potvrzuje, že skupina Schwank je světovým lídrem na trhu v oblasti infračervených tmavých zářičů.

Naše ocenění

Na co jsme hrdí

Ocenění „Die Welt Top 100“ pro společnost Schwank GmbH.
Ocenění „The Best of German Mittelstand“ pro společnost Schwank GmbH.
Ocenění „Industriepreis 2017“ pro společnost Schwank GmbH.
Ocenění „Großer Preis des Mittelstandes“ pro společnost Schwank GmbH.
Schwank ist Weltmarktführer 2022 laut WiWo.