schwank_anwendungen_sportstaetten

Systémy vytápění a chlazení pro sportoviště

Vítěz v pohodlí

Zkušenosti ukazují, že běžné systémy teplovzdušného vytápění sportovních hal s sebou nesou několik faktorů, které nesplňují požadovaná kritéria. S velkým hlukem neustále víří vzduch. A přesto ve vysokých halách vzniká pod stropem vrstva teplého vzduchu. K tomu se přidávají velmi vysoké náklady na energie, protože mj. s teplovzdušným vytápěním téměř není možné zónové vytápění. Pokud je tedy obsazeno i jedno jediné místo, musí se 0 draze vytápět celá hala.

Účinek infračerveného vytápění se podobá účinku slunečných paprsků v chladných zimních dnech: i přes nízké teploty vzduchu je na slunci příjemně teplo. Infračervené paprsky se mění na teplo až po kontaktu s kůží, oděvem nebo podlahou a vytvářejí tak příjemnou atmosféru. To umožňuje provoz např. pouze na jednom tenisovém kurtu, což šetří mnoho energie.

Výhody plynových infračervených topných systémů

Výhody topného systému Schwank pro sportovní haly

Rychlé zahřátí

Již během krátké chvíle po zapnutí přístrojů je výrazně cítit teplo. Díky okamžité připravenosti infračerveného vytápění odpadá dlouhé zahřívání. To minimalizuje spotřebu energie a tím náklady na energie.

Větší komfort

Teplo z plynových infračervených zářičů se přenáší ve formě elektromagnetických vln. Ty pronikají vzduchem, aniž by ho zahřívaly. Tak se ohřívají hráči, diváci a podlaha. Pod střechou haly bude nižší teplota. To šetří energii a zvyšuje komfort!

  • Nákladové výhody
  • Nízké investiční náklady
  • Žádné hromadění tepla pod střechou
  • Nízká teplota vzduchu při velkém pohodlí
  • Možnost vytápění hrací plochy
  • Rychlé zahřátí
  • Nízké a plánovatelné platby za servis díky záruce Schwank

Samozřejmě je pro využívání systému vytápění Schwank ve sportovních halách k dispozici také užitečné příslušenství, jako např. ochranná mříž před padajícím míčem aj.

Dojmy ze sportoviště

Používá se topení Schwank

Naše ocenění

Na co jsme hrdí

Die Welt Top 100
Signet-Top-100-
Best of German Mittelstand
Industriepreis 2017
Großer Preis des Mittelstands